Event

SIR / Şeb-i Arûs’un 742. yılında, Hz. Mevlânâ’nın Anısına
19
Aralik
2015

SIR / Şeb-i Arûs’un 742. yılında, Hz. Mevlânâ’nın Anısına

  • Location:Istanbul
  • Venue:Zorlu Center
  • Length:09:00 pm

SIR / Şeb-i Arûs’un 742. yılında, Hz. Mevlânâ’nın Anısına

Alaturka Records projesi

Öğretileri ve felsefesiyle yüzyıllardan beri olduğu gibi, günümüz dünyasına da yön verirken, insanların hayatlarına dokunmaya devam eden Mevlânâ, Şeb-i Arûs’un 742. yılında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde anılıyor.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen ve yoğun ilgi gören etkinliğin bu yılki ayağında yine Okan Bayülgen’in sesinden Mevlânâ’nın hiç eskimeyen sözlerini duyma şansını yakalayacaksınız. Binbir güzellik ve aydınlığın sesi olarak vücut bulan Sûfî dünyasının müziğinin, ruhunuzun en derinlerine işleyeceği, Mevlevî ayini ve semâ töreniyle saf sevginin başrole geçeceği etkinlik, 742 yıl öncesinin Anadolu topraklarından, 21. yüzyılın dünya küresine aralıksız esen, hep taze kalmış, daima tazeleyen ve dirilten bir rüzgâr: Mevlânâ Celâleddin Rûmî’nin sesini sizlerle buluşturacak.

Tasavvuf yolunda aydınlanmış, tüm dinlerin özünün aynı olduğunu, inancı ve aydınlığı içimizde aramamızı, evrenle bir olduğumuzu söyleyen şâir, düşünce adamı ve mutasavvıf Mevlânâ Celâleddin Rûmî’nin anılacağı bu çok özel etkinlik, 19 Aralık tarihinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek.

Sanat Yönetmeni:Uğur Işık

BILET AL