Event

Alonisma “Cekirdek” album tanitim konseri
06
Mayis
2018

Alonisma “Cekirdek” album tanitim konseri

  • Location:Istanbul
  • Venue:DEPO Istanbul
  • Length:06:00 pm

Alonisma “Cekirdek” album tanitim konseri 6 Mayis Pazar gunu saat 18:00’da DEPO Istanbul’da gerceklesecek. Tanitim konserine Italyan gorsel sanatci Caterina Gueli dogaclama video performanslari ile eslik ediyor olacak. Giris ucretsizdir. Hepinizi aramizda gormek dilegiyle…

misafir : Giorgos Marinakis ( oud )

giris ucretsiz

Farklı kültürden insanları bir araya getiren bir emprovizasyon “Alonisma Vtet”

(quintet, Andrea Romani yönetiminde)

talyan müzisyen Andrea Romani’nin ilk albümü Alonisma Quintet yılınınAralıkayında KalanMüziketiketiileyayınladı.

Cevelan yani herhangi bir amaca yönelik olmaksızın seyahat etmek anlamına gelen Alonisma; İtalya’dan Fransa’ya, Fransa’dan Yunanistan’a ve Yunanistan’dan Türkiye’ye yapmış olduğu plansız yolculuklarda Andrea Romani’nin tanıştığı çeşitli müzisyenler ve müziğin spontan bir şekilde buluşmasıyla ortaya çıkmış bir projedir. Alonisma aynı zamanda hasadın harmanlanarak yenilebilen kısımlarının ot ve kabuktan ayrılması işlemidir. Yunanistan’daki seyahatlerinin çoğunda Andrea Romani zamanını vahşi doğada meditasyon yaparak geçirdi. Bu meditasyonların amacı farklı kültür ve şehirleri bir araya getiren ve birleştiren bir ilham bulmaktı.Albümde tüm notalar yazılmış olsa da çoğunluğu doğaçlama olarak kaydedilmiş ve tüm hatalar dahi Alonisma’nın çıkış noktasındaki gibi müziğin özel köşeleri haline gelmiştir. Ney ve Saksafonun muazzam zıtlığını yansıtan Çekirdek’te, Batı müziği ile makam müziği çarpışarak ve barışarak serbest doğaçlamalar yoluyla huzur yaratıyorlar.

Andrea Romani (flüt, ney), Estreilla Besson (piyano), Tamer Temel (saksafon), Apostolos Sideris (kontrbas) ve İzzet Kızıl (perküsyon)’dan oluşan grup yeni değişimler ve maceralarla Avrupa ülkeleri ve diğer ülkelerde konserler vererek dinleyicisini bu maceranın bir parçası olmaya davet ediyor.