Eski Yorumlar

Çok geç oldu ama…

Böylesi bir siteyi ve Kalan müziği öğreneli daha birkaç gün oldu… Nasıl oluyor da şimdiye değin unutulmaya yüz tutmuş ya da adı duyulmamış müziklerin olduğu bu arşivi geç duydum bilmiyorum. En kısa zamanda tüm albümleri satın alamaya başlayacağım…..Geride KALANlara selam….

Yunusiç duyulmamış müziklerin olduğu bir arşivden mahrum kaldım…Bir yakınımın ki – elazığ

27.02.2013 16:56

Merih AŞKIN Siret Albümü

Sayın yetkili. Merih AŞKIN gibi yakın bir geleceğin müzik üstadı ,hatta benim için şuan müzik üstadı olan birisinin Siret albümü nden Adana iline sadece 1 adet gönderilmesinini sebebi nedir? Adana Türkiyenini en büyük köyüdür tamam da Üstat Merih AŞKIN ın Siret albümünden nasıl sadece bir adet gönderilir anlamış değilim.Oysa 5000 adet gönderseydiniz 1 haftada biterdi.Sorumun yanıtını istiyorum………?!!

Burhan Kayhan – Adana

27.02.2013 16:51

Başlık

çok güzel değerler yaratıyorsunuz teşekkür ediyorum.

uğur – manisa

27.02.2013 16:50

emeğinizi alkışlıyorum

halk müziğine verdiğiniz önemi, ustalara verdiğiniz hakettikleri değerin gereğini yerine getirmenizi alkışlıyorum. Halk müziğimizi kuşaktan kuşağa aktarmakta önemli bir taşıyıcı olarak iyi ki varsınız diyorum.

FATMA İRİER – istanbul

22.12.2012 19:42

lp formatlı ürünler

iyi günler. geçenlerde d&r’dan pikap aldım. yanında da ajda’nın sen mutlu ol plağını aldım. evet.artık bir plak piyasası da oluşmuş durumda.yaşar ve emre müzik önemli albümlerini LP formatında piyasaya sürmüş. bence siz de arşivlik önemli albümlerinizi lp formatında sunmalısınız. biliyorum çok maliyetli ama gerekli bence. leman sam, şevval sam, yaşar kurt albümlerini yapmışsınız güzel olmuş. ama almaya çekindim. neden mi? bu lp’leri cd’den mi plağa basıyorsunuz yoksa orjinal kayıttan mı plağa aktarıyorsunuz. ikisi arasında önemli bir fark var çünkü. bu yüzden kararsız kaldım alamadım. yeni çıkan lp’leri göz önüne alırsak cd sesi mi daha kaliteli lp mi? bilgilendirirseniz çok sevinirim. iyi çalışmalar dilerim.

serhat sezgin – ankara

22.12.2012 19:41

 

her telden

Her telden albumunü çok beğendim.İyiki çıkarmışsınız.Dilerim çok başarılı olur. Saygıalr

Kadriye Ülkü – Istanbul

22.12.2012 19:39

rica

ismail altunsaray ustayı sayenizde tanıdım..kendi çapında bağlama çalan bir kardeşiniz olarak müziğe dair tek hayalim bağlamama kendisinden bir imza alabilmek..lkendsine facebook üzerinden yazdım ama cevap alamadım..ankara ya geldiğinde bu hayalime yardımcı olunuz.

muammer berk – ankara

22.12.2012 19:39

Neşet ERTAŞ

Merhaba Sayın Kalan müzik yöneticileri ve çalışanları.Sizlere bir önerim olacak.Bildiğiniz üzere sanatçımız Orhan GENCEBAY Şarkılarından oluşan ve birçok değerli sanatçının katıldığı bir albüm piyasaya sunuldu. Aynı şekilde Merhum Üsdatımız Neşet ERTAŞ anısına da, birçok türkücü sanatçımızın katılımıyla üsdatımızın türkülerinin seslendireleceği bu şekilde bir albüm yapılamaz mı ?Bu şekilde hazırlanacak bir albüme bir çok sanatçımızın memnuniyetle katılacağını ve albümün piyasada memnuniyet ve ilgiyle karşılanacağı kanaatindeyim.Bu konunun başta Sayın Hasan SALTIK bey olmak üzere siz değerli yapımcılar tarafından düşünülerek uygulamaya geçirilmesini talep ediyorum. Teşekkür ederim..

Mustafa BADEM – Ankara

22.12.2012 19:38

Aysenur Kolivar

I can’t find the CD Bahceye Hanimeki on your catalog.

Jean Poitevin – City

22.12.2012 19:38

Neşet Ertaş Anısına

Saygıdeğer Kalan Müzik Ailesi, Üstadımız Neşet Ertaş’ın Tüm albümleri ve temini mümkün olabilen albümlerinde yer almamış eserleri derleyip, kayıtlarının temizlenip , ayarlanarak koleksiyon amacıyla bir albümler serisi olarak yayınlamanızı rica ediyorum. Üstadın sesinden ve üstadın sazından…

Kubilay Kahraman – Ankara

22.12.2012 19:36

 

Teşekkürü Borç Bilirim…

Sayın Hasan Saltık, Bir Kırşehirli olarak üstadımız ve ustamız olan Neşet Ertaşı daha büyük kitlelere tanıttığınız için teşekkür ederim.

Orkun Polat – Konya

22.12.2012 19:36

tebrik

kalbin dile geldiği her şey müzik olup susuyor. Kalan ailesii sağol.

haydar tekiner – ankara

22.12.2012 19:33

Yalçın Tura

Yalçın Tura adına da bir film müzikleri albümü yapsanız da Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın oynadığı Dönüş filminin enstürmental olan fon müziğini sayenizde doya doya dinlesek… Emin olun tahmin edilemeyecek derecede fazla hayranı var.

Ergün Usta – İstanbul

22.12.2012 19:33

Vefa

Neşet Ertaş için saygı albümü yapacağınızı öğrendim ve çok mutlu oldum umarım bu gerçekleşir ve modern müziğin ön planda tuttuğu sanatçılar neşet ertaşın sevilmesine katkıda bulunurlar. Ayrıca Hasan Saltukun amcasının oğlu rahmi saltukun siyaset meydanı programında neşet ertaş hakkında konuşmaları beni incitti açıkcası. rahmi saltukda bir neşet ertaş çekememezliği olduğu kesin. rahmi saltuk neşet ertaşla sevenleri arasına asla giremez. kendisini neşet ertaşla aynı konumda görüyorsada bu gülünç durumu bıraksın .. gerçekden çok kızdım.

ibrahim – Kırşehir

22.12.2012 19:32

Neset Ertasi Anarken

Sayin Hasan Saltik Size ve Sayin Bayram Bilge Tokele Buyuk Sanatci Neset Ertasi uzun bir aradan sonra tekrar bizlere kavusturdugu icin ne kadar tesekkur etsek azdir. Ama inaniyorum ki yaptiginiz bu buyuk hizmet, tarihi surec icerisinde daha iyi degerlendirilecektir.Neset Ertasin yeri doldurulamaz, o artik olumsuzlesmistir. Sesi,sazi ve sozu Turkluge sahip cikanlarla beraber sonsuza dek yasayacaktir. Allahin rahmeti ve sevgisi onun uzerine olsun, nur icinde uyusun.

Sevinc Bostanci Yaman – Cenevre

06.11.2012 18:46

 

Kör ölür badem gözlü olur

Bu ülke böyledir işte; kör ölür badem gözlü olur… Neşet Usta’nın badem gözünü biz zaten biliyorduk. Onlar yeni gördüler ya, yazıp duruyorlar… İçimi ne sızlatıyor biliyor musunuz?Adam kendi milleti için paralandı da, kendi milleti koca ozanı bir cemevine götürmeyi beceremedi. Çok istiyorsa Başbakan ustanın ayağına cemevine geleydi, camiye gelecek diye Usta başbakanın ayağına gitmeyeydi…

Arzu Erdoğan – İstanbul

08.10.2012 20:39

Neset Ertas

20 yasinda bir gencim.Bir Kirsehirli olarak Neset Ertas’la büyüdüm.Ustamiza gösterdiginiz ilgi için sonsuz tesekkürler. Iç Anadolulu olmayan genç nesil belki de sizin (ve Bayram Bilge Tokel) sayesinde tanidi Neset Ertas’i. Neset ustamiza bir tribute albúmü yapsaniz ne güzel olur. Ismail Altunsaray, Özgúr Can Çoban, Tufan Altas gibi genç isimler onun türkülerini böyle bir albümde seslendirse ne hos olurdu..

  1. – Yurtdisi

08.10.2012 20:38

Allah rahmet eylesin

Nesat babanin deyimiyle gurbet adamin yüregine tas gibin durur, bi kac albümü var bende bölük pörcük.toparlayip bize bir sunum yaparmisiniz ?bi kac cd,de toplasaniz ?malum gurbette türkü ve güzel söyleyen insanlar yarenlik eder gurbet cekene.

aci vatan – yurtdisi

03.10.2012 18:41

taziye

Sayın Hasan Saltık, uzun zamandır faaliyetlerinizi büyük memnuniyetle takip etmekteyim, geçen gün Zaman Gazetesinde Rahmetli Neşet Ertaş için yaptıklarınızı okudum, çok sevindim ve memnun oldum, bu vesile ile size başsağlığı diliyorum. ALLAH sizi iki cihanda aziz etsin, Kültürümüze yıllardır yaptığınız büyük hizmet için çok teşekkür ediyorum, sağolun , varolun, iyi ki varsınız.

orhan iman – ANKARA

03.10.2012 18:41

Başlık

İyi ki varsınız.Siz olmasaydınız bir çok güzellikten mahrum kalacaktık. Saygılarımla…

rt – edirne

30.09.2012 15:09

 

Uzay Sonsuzdur!

NESET YOLDAS SONSUZLUGA UGURLANIRKEN ISIKLAR SACTI GONULLERE, SEVGiSi AZALAN MERHAMETSiZ iNSANLARA DERS VEDi. ISIKLAR iCiNDE EVRENiN SONSUZLUGUNDA PARILDAYAN BiR YILDIZ OLDU. SAGOL HASAN SALTIK, BiZLERi BiLGiLENDiRDiN., SEVGiLER. LONDRA’DAN SONSUZLUK

Sonsuzluktan Sonsuzluga – Planet Londra

30.09.2012 15:09

neşet ertaş

bozkırın dili sustu ama biz onu hep yaşatacağız ben aksaraylı olarak doğduğumdan beri dinliyom neşet ertaşı anlamak için müzikleri dinleseniz herşeyi anlatıyor .kalan müziğe teşekürler inşallah tüm eserleri sevenlerine ulaştırır

ramazan kay – istanbul

30.09.2012 15:08

n.ertaşın klasiikleşmiş eserleriii 1-2 cd de toplayıp satsanız

n.ertaşın klasiikleşmiş eserleriii 1-2 cd de toplayıp satsanız?

bireysel – bursa

30.09.2012 15:07

rica

kalan plakın arşivinde mutlaka ustamızın çıkmamış eserleri vardır diye düşünüyorum onları duymak istiyoruzz

emrah şahin – kırşehir

27.09.2012 17:09

iyi ki varsınız

İyi ki Allah Hasan Saltık diye birini yarattı ,iyi ki Hasan Saltık da Kalan Muziği kurdu. Her ikisi de asla unutulmayacak.İyi varsınız.

Demir AY – istanbul

27.09.2012 17:09

 

USTALARI, OZANLARIN ŞİİRLERİ

Neşet ERTAŞ ustayı da kaybettik.Bozlaklarını dinlerken bu eserleri kitap halinde yayınlansa da her eve girse , eserlerinin sözleri bilinse diye düşündüm.Sadece Neşet ERTAŞ ustanız değil, Aşık Veysel inde, Aşık Reyhani’nin de.Ustayı gurbetten siz getirdiniz.Bu güzellileri de yapabilirsiniz, ayarlayabilirsiniz.Saygılarımla.

MURAT ÖZCAN UZUN – KONYA

27.09.2012 17:09

USTAYA SEVGİLER

NEŞET USTAYI KÖYÜMDE DÜĞÜNDE DİNLEDİĞİMDE YEDİ YAŞIMDAYDIM.ONUN SAYESİNDE SAZ ÇALMAYI BELLEDİM,ONUNLA BÜYÜDÜM.TEŞEKKÜRLER KALAN MÜZİK,SAYGIYLA

YÜKSEL ŞAHİN – ANKARA

27.09.2012 17:08

Onun sesi ile büyük bozkırda

Neşet ustayı ilk dinlediğimde yaşım 7 idi,Mahallemde KIRŞEHİR/KAMAN’da düğünde dinledim ilk,ona imrenip saz çalmayı,şiir yazmayı çok sevdim.Benim için 1984 ‘den sonra ikinci baba kaybı oldu.Sensiz hayat çok zor geçecek NEŞET BABA.İki yeğenimin düğününü sen çalmıştın sen çok özleyeceğiz.Seni ölümsüzleştirmek için çaba sarfeden KALAN müziğin emeğine teşekkürler.

Yüksel ŞAHİN – ANKARA

27.09.2012 17:08

Neşet ERTAŞ

Değerli kalan müzik, Ben 29 yaşındayım, kendimi bildim bileli evimizde Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Hacı Taşan dinlenir. Ben ve benim gibi yüzlerce insan var biliyorum ama popüler kültür zehirlediği nesil Neşet Ertaş’dan daha düne kadar bir haberken şimdi sağda solda ahkam kesiyorlar, çıldırmak üzereyim..Rica ediyorum, bu insanlara demeç, röportaj vermeyin, yanlış aslı astarı olmayan zeminsiz bilgiler vermeye devam etsinler, siyasiler tiplemeler seçim malzemesi yapmaya devam etsinler…..emek vermeden her şeyi elde edenler Neşet Ertaş’ı “fastfood” öğrenmesinler. Buradan; Bağbaşında, Kaman da Keskinde Ustalara, Erol Parlak, İsmail Altunsaray, Cengiz Özkan, Arif Sağ ‘a sesleniyorum, lütfen Neşet Ertaş’a sahip çıkın aksi halde duygusuz birikimsiz insanlar türkülerine üşüşecek…. Çok sinirleniyorum bir kaç gündür, acayip tipler yok tweet yazmış yok blog’unda yorum yapmış, töbe töbe. “”Çıktı rahmetli şehrin yücesine, seyreyliyor… Sağda Kaman solda Mucur….”” Sen çok yaşa Kalan müzik

serkan çalışkan – antalya

27.09.2012 17:08

Teşekkür

Sayın Hasan SALTIK.. Bugune kadar Merhum Üsdat Neşet ERTAŞ’a göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı size ve Kalan müzik bünyesine sonsuz minnettarız. Bir türkü sevdalısı ve bir Kırşehirli olarak size sonsuz saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.. Asla unutmayacağız… Esenlikle kalınız..

Mustafa BADEM – Ankara

27.09.2012 17:07

 

başarı

neşet babayı şarkılarını unutturmayalım niğde bağlarını en iyi söyleyen sanatçıydı

çiftehan – nigde

26.09.2012 15:31

NEŞET ERTAŞ

Bugün tanışmamızın hemen hemen 7nci yılı, seçtikleriniz, yaptıklarınız hep takdire şayan. Hele sonsuzluğa geri dönen Neşet Ertaş’a yaşarken, değer veren, önemseyen, yanında duran duruşunuz yok mu, sağolun, var olun! Şimdi herkes methiyeler dizecek “şöyle ustaydı”, “1/8 sesi tek o çıkarabilirdi” “bu sesi nasıl çıkarıyor diye Japonya’ya çağrılışını” anlatacaklar.Onlar geçti. Yılmaz Özdil bugün ne güzel anlatmış onu, siz ne kadar güzel şeyler yaptınız onun için yaşarken… Son usta için teşekkürler, Nadir elibol

NADİR ELİBOL – ANKARA

26.09.2012 15:30

Başlık

İyi olan ve fazla tanınmayan sanatçılara da destek veren, eski plakları ortaya çıkaran, soundtrack albümlere önem veren, kalan müzik ekibine ve sahibi Hasan Saltık’a teşekkürler, iyi ki kalan müzik var, para için değil yaşatmak için yapılan herşey güzeldir.

Mustafa Alkan – Ankara

26.09.2012 15:29

ismail altunsaray

sevgili kalan ailesi ismail altunsaray’ın o albümüne dair… muhtemelen bir yığın eleştiri almış olmalısınız…. öylesi enfes yorumcunun sesine, sazına; alalade alt yapı kimin fikriydi, dehşetli şekilde merak ediyorum….. hadi şunu yapın a dostlar; ismail altunsaray’a yorumcunun tasarrufu ile bir albüm…. içinden geldiği gibi çalıp söylesin… çok mu şey istedim……

zeki ibik (çayka zeki) – kdz. ereğli

20.09.2012 21:18

Erkan Oğur

Seneler önce çıkardığınız Bir Ömürlük Misafir diskiniz hep en sevdiklerim arasındaydı.Dönmez Yol gıbı bır diskinizi ne zamandan beri bekliyordum.Bence onun doğrudan devamı. Bu harika gitar şöleni için çok teşekkürler!

İnci – Hamburg

20.09.2012 21:16

 

Teşekkürler,

Aslen Tuncelili ve Anadolulu bir kardeşiniz olarak Kalan Müziğe teşekkürü borç bilirim. Pekçok değerli sanatçıyı halkla buluşturduğunuz ve Dersim trajedisini unutturmamaya çalıştığınız için… Başarılarınızın devamını dilerim.

MURAT YILDIRIM – Adana

20.09.2012 21:15

Selamlar

Kısa ve öz.İyi ki varsınız.Ellerinize sağlık. Selamlar

Kemal Mahmat – istanbul

21.08.2012 17:14