Albümler

Selahattin Pınar Şarkıları – Atakan Akdaş
 • Tür:Sanat Müziği
 • Tarih:12 Kasım 2021

Selahattin Pınar Şarkıları – Atakan Akdaş

Comments are closed.

 1. Kalbin yine üzgün
 2. Bakışı çağırır beni uzaktan
 3. Ben yürürüm yâne yâne
 4. Gönül yarasından acı duyanlar
 5. Bir bahar akşamı rastladım size
 6. Leyla gibi hıçkırsa ve mecnun gibi yansa
 7. Hüzzam kanun taksimi
 8. Gecenin matemini aşkıma örtüp sarayım
 9. Seviyordum onu ruhumda kanarken yaralar
 10. Kürdilihicazkâr ud taksimi
 11. Nereden sevdim o zalim kadını
 12. Yalancıdır hep aynalar
 13. Ne gelen var ne haber
 14. Bir gizli yalan söyle de aldat beni kandır
 15. Beni de alın ne olur koynunuza hatıralar

Cd no: 832


Basın Bülteni

MÜZİĞİN PINARI ATAKAN AKDAŞ’IN SESİNDEN DÖKÜLECEK…
“Selahattin Pınar Şarkıları”

Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatçısı Atakan Akdaş, Selahattin Pınar şarkılarına yeniden ses veriyor. Kalan Müzik etiketiyle çıkan “Selahattin Pınar Şarkıları” albümünde; sanatçının 12 seçme eserinden biri yepyeni düzenlemesiyle, diğerleri klasik üslupla yer alıyor. Albümde bulunan son eser ise bestekarının kendi sesinden geliyor “Beni De Alın Ne Olur Koynunuza Hatıralar” Akdaş’ın sesi ve yorumu ise adeta Pınar’ın albümde de yer alan bir bestesinin adını tamamlıyor; Akdaş, “Gönül Yarasından Acı Duyanlar” için merhem olacak gibi duruyor.

Müziğimize damga vuran, besteleriyle İstanbul’a ve aşka benzersiz bir fon müziği bırakan Selahattin Pınar’ın, “Nereden Sevdim O Zalim Kadını”, “Bir Bahar Akşamı Rastladım Size”, “Gecenin Matemini Aşkıma Örtüp Sarayım” gibi efsane şarkılarının da yer aldığı albüm 12 Kasım’da müziksevelerle buluşuyor. Albümün ilk ve tanıtım konseri ise 18 Kasım 2021 tarihinde Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi, Halit Akçatepe Sahnesi’nde yapılacak.

Yapımcılığını yakın zamanda kaybettiğimiz değerli Hasan Saltık’ın ve Nilüfer Saltık’ın üstlendiği; müzik yönetmenliğini ise Fahrettin Yarkın’ın yaptığı albümde Atakan Akdaş’a Ahmet Meter, Baki Kemancı, Murat Aydemir, Özer Arkun, Mete Aslan, Şükrü Kabacı, Nağme Yarkın, Baturay Yarkın, Fahrettin Yarkın, Ferruh Yarkın, Aziz Şükrü Özoğuz, Volkan Ertem ve Onur Cicin gibi virtüöz müzisyenler eşlik etti. Albüm fotoğraflarını Muhsin Akgün çekti.