Genel

Cengiz Özkan – Tuz

Cengiz Özkan – Tuz

Kalan

Ocak 30th, 2023

0 Comments

Halk müziğinin sevilen usta sanatçılarından Cengiz Özkan, “Tuz / Salt” ile 2023’te yayınlanacak olan ilk albümler arasında yerini alıyor. Repertuvarı ve hazırlıkları geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Hasan Saltık ile birlikte gerçekleşen “Tuz / Salt” albümü, yapımcı Nilüfer Saltık tarafından tamamlanarak Kalan Müzik etiketiyle 27 Ocak’ta yayınlanıyor.

Cengiz Özkan’ın usta icrasıyla buluşan besteler ve halk türküleri, birbirinden kıymetli müzisyenlerin katkılarıyla zengin bir müzik şölenine dönüşüyor. Âşık Daimi’den Âşık Ali Metin’e, Musa Eroğlu’ndan Ali Özcan Dede’ye, Nurullah Akçayır’dan Hüsnü Arkan’a uzanan geniş bir yelpazeden oluşan seçki yaklaşık üç yıla yakın bir dönemde hazırlandı. Hem Anadolu’nun halk türkülerini, hem de klasik türküleri bağlaması ve vokaliyle nakış nakış işleyen Cengiz Özkan, bu albümünde de dinleyicileri ile eşsiz yorumlarını buluşturuyor. Özkan, albüme konuk sanatçı olan Metin Öztem ile “Oy Nabi Nabi” adlı Sivas / İmranlı yöresine ait anonim bir eseri seslendiriyor.

“Anadolu’nun müzik arkeoloğu” Hasan Saltık’a ithaf edilen “Tuz / Salt” albümü, 2023’ün ilk ayında hem fiziki hem de dijital olarak Kalan Müzik etiketi ile raflardaki yerini alıyor.

Comments are closed.