Genel

Funk Poems for ‘Bird’

Funk Poems for ‘Bird’

Kalan

Kasım 7th, 2022

0 Comments

Timuçin Şahin’in Funk Poems for ‘Bird’ albümü 4 Kasım’da Kalan Müzik’te!

Gitarist/besteci Timuçin Şahin ve grubu Flow State, caz müziğinin akışını değiştiren Charlie Parker’a saygılarını sunuyorlar ve geleceği keşfediyorlar.

New York Times tarafından “Usta bir gitarist ve harikulade bir besteci” şeklinde tanımlanan Timuçin Şahin’in yeni albümü Funk Poems for Bird 4 Kasım’da Kalan Müzik etiketiyle çıkıyor. Şahin ve grubu Flow State, Charlie Parker’in müzikal ve entellektüel mirasına adadıkları bu albüm ile Parker’in müziğine kafa yormuş, DNA’larını didiklemiş, yeteneğini ve ruhunu şimdiki müzikal dünyamıza çağırmış müzisyenler geleneğine de yol arkadaşı oluyor.

Timuçin Şahin’in Flow State grubunda, piyanoda Cory Smythe, basta Reggie Washington, davulda Sean Rickman ve 6 telli perdeli, 7 telli perdesiz ve bariton gitarlarda Timuçin Şahin yer almakta. Albümdeki keskin, oyunbaz ve esnek bir funk anlayisiyla yoğrulmuş müzikler Charlie Parker’in müziği ve spesifik fikirlerini öne çıkarmakta. Dinleyiciler açılış parçasından itibaren bebop elementlerinin -Parker’in Edgar Varese’in öğrencisi olma planlarını onaylarcasına- 20. yy ortasındaki avangard anlayışıyla birleştiğini duyabilecekler. Bazen Parker’in 34 yaşında hayata gözlerini yumduğunu, onun müzikteki olağanüstü etkisiyle hatırlamakta güçlük çekiyoruz. Fakat Charlie Parker’in ruhu yapmış olduğu müziklerde olduğu kadar, yapabileceklerini hayal ettiğimiz müzikleriyle de yaşamaya devam ediyor.

Comments are closed.