Genel

Şevval Sam’dan yeni̇ Karadeniz fırtınası

Şevval Sam’dan yeni̇ Karadeniz fırtınası

Kalan

Ağustos 17th, 2022

0 Comments

Karadeniz şarkı ve türkülerinin en sevilen yorumcularından Şevval Sam, 2008 yılında yayınlanan ilk “Karadeniz” albümünden 14 yıl sonra “Karadeniz II” albümüyle yeniden dinleyicisiyle buluşuyor. Kalan Müzik etiketiyle yayınlanan albüm, 19 Ağustos’tan itibaren tüm dijital platformlarda yerini alıyor.

“Karadeniz” albümüyle gönüllere taht kuran Şevval Sam, yapımcılığını Hasan Saltık’ın üstlendiği ve Nilüfer Saltık tarafından tamamlanan “Karadeniz II” albümüyle sevenlerine tekrar merhaba diyor. Sam, kendi bestelerinin yanı sıra daha önce icra edilmemiş ve özenle seçilmiş yepyeni Karadeniz bestelerini de ilk kez bu albümde dinleyicisiyle buluşturuyor. 

Kazım Koyuncu ile birlikte dizi müziklerinde seslendirdiği Karadeniz türküleri oldukça sevilen Şevval Sam’ın 14 yıl önce Kalan Müzik tarafından yayınlanan “Karadeniz” albümü büyük ilgi görmüştü. En sevilen Karadeniz türkülerinden oluşan albümde Kemal Sahir Gürel, Fuat Saka, Sunay Özgür, Cengiz Onural, Aytekin Ataş gibi usta düzenlemecilerin yorumları Şevval Sam’a eşlik etmişti. Bu albüm ise yine zengin bir aranjör  ve müzisyen kadrosu ile oldukça heyecan uyanıran bir çeşitlilik içeriyor.

Sanatçının bu yeni albümünde ise kimisi ilk kez dinleyicisiyle buluşacak 15 eser yer alıyor. Albümün repertuvarını Şevval Sam, geçen yıl kaybettiğimiz Kalan Müzik Kurucusu Hasan Saltık ile birlikte seçti.

Albümde yer alan eserler de şöyle:

 1. Gemiye Çektuk Yelken
 2. Denizin Balıklari
 3. Azize
 4. Açma Yaramı
 5. Kopsun Bir Fırtına
 6. Potpori ( Çaykara Horonu – Görele Horonu – Yol Havası )
 7. Karşiya Meşe Yanar
 8. Hayde Yar
 9. Sen Bu Yaylaları
 10. Anan Koca mi Gördü
 11. Öteki Yarım
 12. Gurbet
 13. Ayrılık
 14. Hayat Devam Ediyi
 15. Şampiyon Trabzonspor

Comments are closed.