Genel

Dertli Divani’nin yeni albümü

Dertli Divani’nin yeni albümü

Kalan

Temmuz 15th, 2022

0 Comments

UNESCO’nun “Yaşayan İnsan Hazinesi” Ödülü sahibi, Halk Ozanı Dertli Divani’nin yeni albümü KALAN Müzik etiketiyle dinleyicileriyle buluşuyor. 

Halk müziğinin önemli isimlerinden; Belkıs Akkale, Sabahat Akkiraz, Erkan Oğur, Erdal Erzincan, Feryal Öney, Tolga Sağ, Mercan Erzincan, Ahmet Aslan, Cengiz Özkan, Ender Balkır, Ali Rıza ve Hüseyin Albayrak bu albümde birer eser seslendirdiler.

Dertli Divani’de “Yorulmak Olmaz, Dar Beni ve Pınar Baştan Bulanır” adlı 3 yeni eser seslendiriyor. Yönetmenliğini Erdal Erzincan’ın yaptığı albümde yer alan eserlerin sözleriyle birlikte sözcük anlamlarının da  yer aldığı kitapçıkta  “Türküler ve Deyişler, doğrudan yana olmamızı öğütleyen; sevgiyi, dostluğu, barışı anlatan ve tüm dünya insanlarının bir arada kardeşçe yaşamasına katkısı olan kültürel değerlerimizdir. Güzelim ülkemizde ve dünyada olan karanlıkların aydınlığa evrilmesi dileğiyle, 

Aşk ile” diyor; Dertli Divani.

Dertli Divani’nin 30.sanat yılına hazırlanan özel albüm hem fiziki (CD) hem de dijital platformalarda dinleyicileriyle buluşuyor. 

Comments are closed.