Genel

Ahmet Aslan’ın Va u Waxt albümü long play formatında

Ahmet Aslan’ın Va u Waxt albümü long play formatında

Kalan

Mart 23rd, 2021

0 Comments

Va u Waxt (Rüzgâr ve Zaman)” albümü long play formatıyla yeniden dinleyicilerine ulaşıyor.

Kataloğundaki en sevilen albümleri long play formatıyla yeniden yayınlayarak dinleyiciyle buluşturan Kalan Müzik, son olarak Ahmet Aslan albümünü hazırladı.

Ahmet Aslan, 2003 yılında ilk solo albümünü “Va u Waxt (Rüzgâr ve Zaman)” adıyla çıkardı. Kısa zamanda hem cd formatıyla hem de dijital platformlardan çok satılan ve dinlenen albümler arasında girdi. Dizi müziklerinde yer alan eserleriyle özellikle dijital platformların zirvesine yükseldi. Sanatçının kendi anadili olan Zazaca ve Türkçe olarak gitarı eşliğinde seslendirdiği “Susarak Özlüyorum”, “Tanımadığım Ten”, “Pervane” ve “Meso” dillere pelesenk olan şarkıları arasındadır. Kendine has müzikal tavrı, seslendirme tarzı, enstrüman kullanımı ve arayışları ile Dünya Müzik piyasasının önde gelen sanatçıları arasında yer almıştır.

Aslan, 2008-2012 yılları arasında World Music’te çalışmıştır. Lisans derecesi ile mezun olduğu Rotterdam’da Akademi sırasında klasik gitarı bağlama (DI-TAR-Gitar-Saz) ile birleştirerek kendi kaynakları ile bir enstrüman yaratmıştır. Öğretmenleri (Martin Greve, Paco Pena) ve diğer müzisyenlerle Carlo Domeniconi, birçok grafik çizim, prototip ve görüşmeden, enstrüman yapımcısı Süleyman Aslan (Dutar Saz Evi) ile birlikte bu enstrümanı inşa ederek deneylerini gerçekleştirmiştir. Bu enstrümanla Instrument Name its: DI-TAR adlı yeni albümleri “Na Mükemmel (Imperfect), Dornağê Budelay (Aura of Madness)” üzerinde çeşitli denemeleri bulunmaktadır.

Sanatçı Kalan Müzik etiketiyle yayınlanmış “Va u Waxt (Rüzgâr ve Zaman)”, “Meleklerin Dansı (Meleklerin Dansı)” , “Na Mükemmel (Imperfect)”, “Dornağê Budelay (Aura of Madness)” adında 4 solo albümü dışında çeşitli proje albümlerinde de yer almıştır.

Comments are closed.