Genel

Grup YORUM efsanesi albümleri long play formatıyla yeniden doğuyor!

Grup YORUM efsanesi albümleri long play formatıyla yeniden doğuyor!

Kalan

Mart 17th, 2021

0 Comments

Dünya halklarının kavga şarkılarını Anadolu halklarıyla buluşturan Grup YORUM efsanesi albümleri long play formatıyla yeniden doğuyor!

Grup YORUM 1985 yılında dört üniversite öğrencisi tarafından kuruldu. 12 Eylül cuntasının kanlı izlerinin sürdüğü günlerde tarih sahnesine çıkarak halkın sesi oldu. Grup YORUM’un ilk yaptığı besteler, ölüm orucundaki siyasi tutsakların ailelerinin evlatlarını sahiplenmek için hazırlayıp oynadığı tiyatro içindi. 

Siyasi-politik geçmişimizde büyük izler bırakan, sanatın siyasal bir boyutunun olduğunu ortaya koymak için yıllardır mücadele eden Grup YORUM’un sevilen albümleri long play (LP) olarak hazırlandı.

İlk albümleri 1987’de “Sıyrılıp Gelen”, ikinci albümleri ise 1988’de “Haziranda Ölmek Zor / Berivan” kaset/CD formatında yayınlanmıştı. Kalan Müzik’in hassasiyetle orijinal makara bantlarından hazırladığı en sevilen bu iki albüm şimdi de LP formatıyla dinleyicisiyle buluşuyor. LP serisinin devamında ise yine grubun en çok dinlenen albümlerinden “Cemo /Gün Gelir” için de hazırlıklar devam ediyor.

Comments are closed.