Genel

“Gün Olur Kavuşuruz”

“Gün Olur Kavuşuruz”

Kalan

Kasım 8th, 2020

0 Comments

Sevdalarımızı, hayallerimizi, hüzünlerimizi, umutlarımızı anlatan; bekleyen ve  beklenen ezgilerle “Gün Olur Kavuşuruz” albümüyle merhaba diyor Hüseyin Ay…

Uzun bir aradan sonra dinleyicilerine kavuşan Hüseyin Ay’ın yeni albümü 11 eserden oluşuyor. Albümde yer alan 5 eser (Çok Geç, Aman Be Kardeş, Beni Üzme, Yıldızlar Tutaşabilir, Sevdalarımız Çiçekti) birlikte çalıştığı ustası Yusuf Hayaloğlu imzasını taşırken, 3 eser de (Usta’ya Hasret, Sevdalarımız Çiçekti, Canımdın) kendi çalışmalarından oluşuyor. Sanatçı, ayrıca 2 anonim türkünün (Pencereden Kuş Uçtu, Anam Ağlar İçin İçin) yer aldığı albümde sözleri Yunus Emre, müziği Levent Güneş’e ait bir eseri  de seslendiriyor (Ecel Vardır Gelir Bir Gün). Daha önce sanatçı tarafından seslendirilen ve çok beğenilen şarkılar “Unutamam Seni” ve “Yıldızlar Tutuşabilir” adlı eserler yeniden düzenlenerek sanatçı tarafından tekrar yorumlandı.

Kalan Müzik etiketiyle yayınlanan albümde birbirinden kıymetli müzisyenler birayaya geldi. Doğu-Batı sentezi içeren düzenlemeleri Osman İşmen, Engin Arslan & Mayki (Murat Başaran) ve Yaşar Aydın yaptı.

Ustaların izinde, şarkıların zamanı tuttuğuna inanarak yüreği sevgi ve umut dolu herkesle, her yerde kucaklaşmayı bekleyen “Gün Olur Kavuşuruz” albümü tüm müzik marketler ve dijital platformlarda!

Comments are closed.