Haberler

“Yel İzi –Windtrace” Anadolu’nun bozkırından Endülüs’e esen yel…

“Yel İzi –Windtrace” Anadolu’nun bozkırından Endülüs’e esen yel…

Kalan

Ekim 17th, 2020

0 Comments

Madrid’den Newyork’a, Tahran’dan Köln’e, Gaziantep’ten Ardahan’a ve İstanbul’a uzanan bir öykü. Dünya’nın birçok ülkesinde Anadolu ve Flamenko müziğini harmanlayarak konserler veren Erdal Akkaya ve Jeronimo Maya yeni çalışmaları “Yel İzi”, Hasan Saltık’ın prodüktörlüğünde Kalan Müzik etiketiyle dinleyicisiyle buluşuyor.

Albümde Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Hacı Taşan’ın eşsiz eserleri, Flamenko ile harmanlanıyor. Vokalde ve sazlarda Erdal Akkaya, Flamenko gitarlarda Jeronimo Maya, İspanyolca şarkılarda Miguel Jimenez ve Jeronimo Maya yer alıyor. Farklı coğrafyadaki müzisyenlerin Anadolu’dan Endülüs’e uzanan yolculuğu “Yel İzi” albümünde hemhâl oluyor.

Albümde Neşet Ertaş’ın “Yalan dünya”, “Zor imiş meğer”, “Sallan boyuna bakayım” eserlerinin yanı sıra Muharrem Ertaş’ın “Şu dağlar ulu dağlar“, “Bahça duvarından aştım” gibi çok sevilen eserleri ve anonim türküler flamenko düzenlemelerle buluşuyor.

Erdal Akkaya’nın, ”Ela gözlü yar benim”, “Seyir ve Seyyah” adlı besteleri; Jeronimo Maya’nın “Solea ( Errante )” , albümde ilk kez icra ediliyor.

Albümün kayıtları Almanya, İspanya ve İstanbul Kalan Müzik stüdyolarında farklı zaman aralıklarında gerçekleştirildi. Büyük bir özverili ile hazırlanan “Yel İzi” tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde…

Comments are closed.