Genel

Daha önce “Girizgâh” ve “Meydan” albümleriyle  müzik dünyasının gündemine çıkan Alaturka Records, şimdi “ÇOCUK” albümüyle de iz bırakmaya hazırlanıyor.

Daha önce “Girizgâh” ve “Meydan” albümleriyle müzik dünyasının gündemine çıkan Alaturka Records, şimdi “ÇOCUK” albümüyle de iz bırakmaya hazırlanıyor.

Kalan

Ekim 17th, 2020

0 Comments

Bir Alaturka Records projesi olan “ÇOCUK” albümünün yapımcısı ve sanat yönetmeni Uğur Işık albümü şöyle anlatıyor; “Alaturka Records ailesindeki arkadaşlarımızın çocuklarının, sadece kayıtlarımızı duyarak kendi kendilerine bu şarkıları söylemeleri, söylerken eğlenmeleri; bunları kayıt altına alma ve çocuklarla paylaşma fikrini oluşturdu.

Dinlediklerinden akıllarında kalan haliyle, kendi çocuk lisanlarıyla sadece eğlenme amacıyla okudukları şarkılar, onlara öğretilmemiş, düzeltilmemiş, tekrar ettirilmemiştir.

3 yaşındaki Mira’nın sevgili kedi arkadaşı Mahdum’a okuduğu ve seslendiği şarkıyla başlayan albüm… Masum, samimi, mutlu, doğal ve gülümseten haliyle bizi onların dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor.

Çocukluğumuzu hissetmek ve kaybetmemek dileğiyle…”

Alaturka Records’un 3. albümü “Alaturka Records – ÇOCUK”, Kalan Müzik etiketiyle müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Comments are closed.