Genel

Vargit Zamanı

Vargit Zamanı

Kalan

Temmuz 27th, 2020

0 Comments

2011 yılında “Deniz Üstünde Fener” ile profesyonel müzik hayatına merhaba diyen Selçuk Balcı “Patika”, “Mila”, “Felamur” derken 4. albümü olan “Vargit Zamanı”nı dinleyicileriyle buluşturuyor. Samistal, Ben Denizde Bir Gemi gibi klasikleşmiş Karadeniz eserlerini yorumlayan Balcı, bunların dışında kendi besteleri, diğer bestecilerden aldıkları, anonim ve yeni eserleri de bizlere sunuyor. 

Vargit Çiçeği’nden esinlenerek yeni albümüne bu ismi veren Balcı; Zafer Karayazgan başta olmak üzere Abdurrahman Tarikçi, Aycan Yeter, Ömer Uçar gibi usta  isimlerin aranjörlüğünde albümünü tamamladı. Albümde daha önce Ayla Çelik’ten dinlediğimiz “Dikensiz Gül” şarkısı da yer alıyor.

Genç sanatçı ve ona eşlik eden orkestrasının dinamik sahne performanslarından oluşan albümde yer alan 12 esere de klip çekildi. Yüreğimde Bir Umut adlı şarkının klip çekimleri yönetmen Sinan Güzel öncülüğünde dış mekanlarda tamamlanırken diğer klipler ve konser görüntüleri, eski canlı performans mekanlarından biri olan Beyoğlu Babylon Sahnesi’nden çekilen görüntülerden oluşuyor. 

Geleneksel Karadeniz ağıtları, horonlar, sevda şarkıları derken bol bol tuluma, kemençeye, Karadeniz’e doyacağınız bir albüm Kalan Müzik etiketiyle tüm müzik marketler ve dijital platformlarda…

Comments are closed.