Haberler

Maral Ayvaz’ın İlk Albümü: “Maral Gibi”

Maral Ayvaz’ın İlk Albümü: “Maral Gibi”

Kalan

Haziran 14th, 2019

0 Comments

Küçük yaşta Ermeni Kilisesi Korosu çalışmalarına katılarak müzik hayatına başlayan, Ermenice sözlü solo performanslarıyla çok sayıda konserlerde yer alan Maral Ayvaz, bu ilk albüm projesinde dinleyici ile buluşuyor.

Geleneksel ve çağdaş Ermenice şarkıların birbirinden bağımsız özgün düzenlemelerinin bulunduğu albümde, modern estrümanlarla klasik Ermeni çalgılarının uyumlu birlikteliği ve aynı zamanda sanatçının kendine özgü ses rengi ve güçlü yorumu dikkatleri çekiyor.

Albümün müzik direktörlüğünü başarılı müzisyen, aranjör Ari Hergel üstlenmiş olup, albümdeki 7 şarkının düzenlemesini de gerçekleştirmiştir. Almanyalı güçlü gitarist, müzisyen Aren Emirze’nin bestesi olan “Vayri Dzağig” adlı şarkının kaydı ise Almanya’da gerçekleştirilmiştir.

Albümün en dikkat çeken şarkısı: “Anverç Khavar”… Sanatçı; tanınmış besteci, ud virtüözü Ara Dinkjian’ın ünlü “Picture/Ağladıkça” adlı eserine Ermenice sözler yazmış ve eseri seslendirmiştir.

Maral Ayvaz, hazırlığının her aşamasına titizlendiği bu ilk albüm çalışmasının bir narın taneleri misali tüm toplumlara, herkese ulaşmasını yürekten diliyor.

Comments are closed.