Haberler

Ceyda Pirali “Karma”

Ceyda Pirali “Karma”

Kalan

Mayıs 1st, 2019

0 Comments

Bu albüm, insan ömrünün olabilecek en olgun ve üretken bir döneminde, söylenmesi gerekenlerin, artık söylendiği bir sözdür belki de…
Yaşananların, artık sözcüklerin yetemediği yerde imdadımıza koşan müziği, büyük bir ustalıkla kullanabilmek, sadece müzisyenliği değil, sanatçılığı gerektirir. Karma, bu anlamda bir sanat eseridir. Felsefi anlamının yanı sıra, birçok deneyimin de bir karmasıdır.

Öyle ki, bazı parçalar, gerek özel hayatta yaşanılmış özel duygulara gerekse de hepimizde travmaya yol açmış olaylarla yaşanan toplu kayıplara, nazikçe bırakılan bir çelenk adeta…

Besteci, aranjör, pianist Ceyda Pirali yeni albümü ‘Karma’yı Kalan Müzik etiketiyle 10 Mayıs Cuma günü yayınlıyor. 11 parçanın yer aldığı beste ve aranjeler Ceyda Pirali ‘ye ait.

JW stüdyolarında kayıtları yapılan albümün mix ve mastering’ini Bora Ebeoğlu yaptı. Albümde bestesi Cengiz Onurala ait ‘Giderim Bu Diyardan’da vokaliyle Oya Küçümen, ‘Edirne Blues’te klarnettte Serkan Çağrı davulda Volkan Oktem eşlik etti.

Ceyda Pirali’nin piyanosuyla çıkardığı temalara, takım arkadaşlarının da katkısıyla, ustalıkla icra edilmiş muzip emprovizeler, dinleyicileri gülümsetecek. Albümde jazz ve klasik müziğinin zengin perspektifiyle coğrafyamızın lezzetli karışımı sıkça hissediliyor.

Duygu yoğunluğu beste ve çalımların ustalığı ile ‘KARMA’ bir başucu albümü niteliğinde.

BASIN İLETİŞİM:
Emre Duymaz | 0 535 311 86 72 | duymazemre@gmail.com
www.ceydapirali.com

Comments are closed.