Haberler

Kalan müzik klasikleri LP olarak yeniden basılıyor

Kalan müzik klasikleri LP olarak yeniden basılıyor

Kalan

Mart 18th, 2019

0 Comments

Kalan Müzik’in arşivini oluşturan çoğu klasikleşmiş albümler, LP olarak yeniden basılıyor

Kalan Müzik’in klasikleşmiş albümleri long play (LP) formatında basılarak satışa sunuldu.
Daha önce CD formatında basılmış ve yıllardır satışı süren albümler, plak severler düşünülerek LP formatına aktarılarak yeniden düzenlendi.
Kalan’ın klasikleşmiş albümlerini içeren LP serisinin ilk albümü ise CD’si de on binlerce satan, Seyyan Hanım’ın (1913-1989) “Tangolar” albümü oldu. Seyyan Hanım’ın elliye yakın taş plak kaydının restore edilmesiyle 1996 yılında yayınlanan Tangolar, böylece ilk formatı olan plak kaydına da dönmüş oldu.
Serinin ikinci plağı da Yeşilçam filmlerinin unutulmaz sesi Belkıs Özener’in “Sahibinin Sesinden” albümü. İkili set halinde basılan LP’de, Belkıs Özener’in seslendirdiği, “Sevemedim Kara Gözlüm”, “Adını Anmayacağım”, “Damarımda Kanımsın”, “Buğulu Gözler” gibi 25 klasikleşmiş şarkı yer alıyor. Yayınlandığı 2006 yılında büyük ilgi gören ve Belkıs Özener’e hak ettiği şöhreti getiren albüm, CD formatında bugüne kadar yüz bini aşkın satış rakamına ulaştı.
Üçüncü LP ise klasikler arasına girmiş bir filmin, “Neredesin Firuze”nin aynı adı taşıyan film müzikleri albümü. 2004 yılında yayınlanan albümde Ata Demirer’den Haluk Bilginer’e, Özcan Deniz’den Ragıp Savaş’a, Özlem Tekin’den Müslüm Gürses’e, Erol Büyükburç’a çok sayıda sanatçının film için seslendirdikleri 18 şarkı yer alıyor.
Seri Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu’nun klasikleşmiş albümü “Gülün Kokusu Vardı”, Yansımalar grubunun “Best Of”, İncesaz’ın “Eylül Şarkıları”, Cihat Aşkın’ın “Türk Valsleri” albümleriyle devam edecek…
Kalan Müzik’in klasikleşmiş diğer albümleri de zaman içinde LP olarak basılmaya devam edecektir.

Comments are closed.