Haberler

Hande Dalkılıç – My Favorite Romantics

Hande Dalkılıç – My Favorite Romantics

Kalan

Şubat 20th, 2019

0 Comments

Türk bestecilerini Türkiye ve Dünya’da yaptığı konserler ve CD’lerle tanıtarak, birçok bestecimizin eserlerinin ilk seslendirme ve kayıtlarını yapmasıyla Türk piyano mirasını koruyan ve geliştiren sanatçı olarak tanınan piyano virtüözü Hande Dalkılıç, bu kez evrensel müziğin Romantik Dönemi’ne ait bestecilerinin eserlerini bir arada bu albümle sunuyor…

Sanatçının bu güne kadar; Ahmed Adnan Saygun’un solo piyano için eserleri (BMP), Ahmed Adnan Saygun Piyano Konçertosu Op.34, Nr.1 (BMP), Cemal Reşit Rey Piyano ve Orkestra için “Kâtibim Çeşitlemeleri”, Muammer Sun “Yurt Renkleri”(KALAN), Ulvi Cemal Erkin “Piyano Solo için Tüm Eserleri”(KALAN), Çetin Işıközlü “Yukarı Fırat Ezgileri”(KALAN) gibi Türk bestecilerine ait albümleri yayınlanmıştır. Bu CD’de ise Hande Dalkılıç’ın konserlerinde sık sık seslendirmekten zevk aldığı piyanonun şair virtüöz bestecileri Frederic Chopin’in, Franz Liszt ve Louis Moreau Gottschalk’ın seçilmiş eserleri “My Favorite Romantics” başlığı altında yine KALAN Müzik etiketiyle yayınlanıyor.
Sanat dostu Nurol Holding A.Ş. tarafından da desteklenen albüm müzik marketlerde ve dijital ortamda dinleyiciye sunuluyor.

Comments are closed.