Haberler

Grup Abdal; Revan

Grup Abdal; Revan

Kalan

Şubat 2nd, 2019

0 Comments

Grup Abdal’ın bir süredir merak ve heyecanla beklenen yeni albümü yayınlandı. Grup Abdal, ilk iki albümü “Ervah-ı Ezelde” ve “Ozanca”nın ardından, bu defa da “Revan” adını verdiği üçüncü albümüyle dinleyicileriyle buluşuyor.
Halk müziğinde geliştirdiği yeni müzikal anlayış tını ve tarzla giderek daha geniş bir dinleyici kitlesi ile buluşan Grup Abdal, yeni albümü Revanda da, önceki iki albümünde olduğu gibi Anadolu coğrafyasının tüm yörelerinden geleneksel ezgilere yer veriyor. Sözleri Feqiye Teyran, müziği Aram Tigran’a ait Ay Dilbere adlı eser ile yine önceki albümlerinde olduğu gibi bir Kürtçe esere de yer veriyor. Bu albümde önceki albümlerden farklı olarak, grubun kendine ait “Sor Bilir” adlı beste yer alıyor ki, bundan sonraki müzikal yürüyüşünde kendi üretimlerine de yer vereceklerini müjdeliyor. Ayrıca albümde, “Mahsus Mahal” adlı türküde, sevilen sanatçı Ahmet Aslan’ın da misafir olarak katkıda bulunduğunu görüyoruz.

Grup Abdal, halk müziğine getirdiği yeni tarzla, halk müziğinde etkisini hissettiren ve beğenilen bir grup haline geldi. Gitara ve Charangoya (Latin Amerika enstrümanı) ekledikleri perde ile halk müziğini özüne zarar vermeden yeni bir tınıya kavuşturarak, geleneksel ezgileri adeta yeniden yaratarak, klasik halk müziği dinleyicisinin ötesinde, gençleri de kapsayan daha geniş bir kesimle buluşturarak hem takdir hem beğeni topladı. Yurt içi ve yurt dışında sayısız konserler veren grup, albüm tanıtım konserlerine başladı bile. Dinleyicilerin büyük bir ilgi ve katılım gösterdikleri başarılı geçen konserlere imza zaten grup, yeni ve eski albümlerinden oluşan repertuvarlarıyla ve yeni albümün yarattığı rüzgârla etkinliklerini sürdürüyor…

Comments are closed.