Genel

Mânidar Boşluk fasıl enstrümanlarıyla kaydedilmiş bir makam müziği albümü

Mânidar Boşluk fasıl enstrümanlarıyla kaydedilmiş bir makam müziği albümü

Kalan

Haziran 22nd, 2018

0 Comments

“Mânidar Boşluk” , Fulya Özlem’in üçüncü ancak en “buralı” albümü çünkü bu, fasıl enstrümanlarıyla kaydedilmiş bir makam müziği albümü. Fulya Özlem & Akustik Kabare, Vokalde Fulya Özlem, Kanun’da Asineth Fotini Kokkala ve Ud’da Marina Liontou-Mohament’den oluşuyor. 2014 yılında kurulan grubun albümündeki tüm şarkılar,  Fulya Özlem tarafından, kanto, tango ve fasıl şarkısı gibi yirminci yüzyılın başında Türk müziğinde popüler olan formlarda, mûsıkimizin Sûzidil’den Dügâh’a hanidir hatrı sorulmayan çeşitli makamlarında ve envai çeşit aksak usûllerinde bestelenmiş. Şarkıların nev-i şahsına münhasır, kâh kara deliklerden, kâh hissî vampirlerden bahseden güfteleri ise modern ve geleneksel Türk Edebiyatı ile absürt tiyatro ve komedi unsurlarından besleniyor.

Fulya Özlem & Akustik Kabare,  Direklerarası Eğlenceleri ile Çağdaş Kabare kültürünü bir araya getirirken, Yunan ve Türkiyeli müzisyenlerden oluşan müzisyen kadrosuyla da şehrin kozmopolit geçmişini yâd ediyor. Grubun, son zamanlarda gitgide Müzikal bir Stand-Up gösterisine dönüşen sahne performansları, albümde hissedilen hiciv dolu, fettan ve bazen hüzünlü tonu, Akustik bir Kabare olarak sahneye taşıyor…

Z/Kalan Müzik tarafından yayınlanan albümün, Miks ve Mastering’i İhsan Apça imzası taşıyor;  kontrbasta Apostolos Sideris, perküsyonda Evi Kanellou, kemanda Ozan Çoban, gitarda Güneş Demir, asma davulda Burhan Hasdemir ve erbanede Burcu Yankın, albümde konuk müzisyenler olarak yer alıyor.

Comments are closed.