Genel

Anadolu’dan Kozmos’a

Anadolu’dan Kozmos’a

Kalan

Nisan 13th, 2018

0 Comments

ANADOLU’DAN KOZMOS’A

İlk albümü Derd’Ali – Kozmos Anadolu 2018 yılında Z/KALAN müzik etiketi ile yayımlandı.Sözleri,müzikleri ve düzenlemeleri Derd’Ali’ye ait olan albümün prodüktörlüğünü ise Kargo grubunun kurucu üyesi ve bas gitaristi MŞŞ (Mehmet Şenol ŞİŞLi) üstlendi.

“Yeni bir doğum” diyerek yola çıkan Derd’Ali; çocukluk yıllarından bu yana yeşilçam film müziklerine ilgi duyan bir kent ozanı.Deyişler yazarak hayatı öykülemeyi ve bu deyişleri şarkılarına aktarmayı seviyor.

Hayat hikayesi yönetmen Zafer ÖZGENTÜRK’ün “Aşkın Derd’Hâli” isimli belgesel filmine konu olmuştur.

Ayrıca film müzikleri çalışmalarında da yer alan Derd’Ali; 26.Altınkoza Film Festivali “En İyi Kısa Film” ödülünü kazanan “KÜFE” filminin müziklerini de yapmıştır. Filmin yönetmenliğini ise Yusuf YILMAZ yapmıştır.

“Ay Tenli Kadın” şarkısında geleneksel santur formunun dışına çıkarak Sofar Sounds İstanbul performansıyla dikkatleri üzerine toplamış ve şarkıyı dünya genelinde milyonlara dinleterek alışılagelmişin dışında bir çalışmaya imza atmıştır.

Anadolu Pop çizgisinden yola çıkarak Retro öğelerden beslenen Derd’Ali kısa aralıklarla şarkılarını yayınlamaya ve üretmeye devam ediyor.

Comments are closed.