Haberler

Ahmet Ali Arslan’ın ilk albümü Günaşığı

Ahmet Ali Arslan’ın ilk albümü Günaşığı

Kalan

Şubat 2nd, 2018

0 Comments

Ahmet Ali Arslan’ın ilk albümü Günaşığı, şarkı yazarlığı ile geleneksel müzikteki yeni nefesleri bir araya getiriyor. İki kısaçalar ve birçok konserin ardından Z Müzik/Kalan etiketiyle çıkan albümde, eşlik sazların çeşitliliği ve şarkılarla olan uyumu dikkat çekiyor. Özünde makamsal ve ritmik yapıları itibariyle de Klasik Türk Müziği ve Halk Müziği tınılarını barındıran albümde, sanatçının bestelerinin bir sentez havasından ziyade yeni bir şarkı yazma üslubu bulunmaktadır.

Şarkıların tabiatına göre albümün geneline serpiştirilen sazlardan udu; Yurdal Tokcan ve Arion Fırat Doğan, klasik kemençeyi; Selçuk Eraslan, klarneti; Mertcan Selçuk, tanburu; Murat Aydemir, kopuzu; Coşkun Karademir, elektrik perdesiz gitarı; Cenk Erdoğan çalıyor. Albümü bitiren uzun havayı ise Volkan İncüvez icra ediyor.

Ozan Sarohan’ın buzuki ve perdesiz gitarıyla, Ozan Kısaparmak’ın basgitarıyla ve Rana Uludağ’ın bendir ve davuluyla can verdiği albümün künyesinde, yaylı dörtlüsü İstanbul Strings, klavyeci Burak Irmak, perküsyonist Velican Sagun ve geri vokal Alperen Ergin yer alıyor.

Prodüktörlüğünü de Ahmet Ali Arslan’ın üstlendiği “Günaşığı” albümü, umuyoruz ki tazeliği ve özgünlüğü ile sizleri şaşırtır.

Comments are closed.