Haberler

Eski Bando – İstanbul Beyrut Paris (2. Albüm) Tanıtım Bülteni

Eski Bando – İstanbul Beyrut Paris (2. Albüm) Tanıtım Bülteni

Kalan

Kasım 5th, 2016

0 Comments

2008 yılında Güney Marlen’in ve Eda Baba’nın birlikte çalmaya başlayarak temellerini attıkları Eski Bando, şimdiye kadar birçok sehirde yüzlerce konsere imza attı. Konserlerinde kendi şarkılarıyla birlikte eski dönemlerin sevilen parçalarını da yorumlayarak dikkat çeken grup, tüm şarkıları kendine ait ilk özgün albümü “Renkli Şeyler”i  27 Şubat 2014 tarihinde Kalan Müzik & Z Müzik etiketiyle yayınladı.  Bu albümde davul, bas gitar ve gitar altyapısı üzerine trompet, saksafon, klarnet ve keman gibi renk enstrümanlarının kullanıldığı vokalli bir müzik yapan Eski Bando şimdi ise 2016 yılında kaydettiği yeni albümünü yayınlıyor.

Grubun ikinci albümü olan bu yeni albümün adı “İstanbul Beyrut Paris”.  Kalan Müzik ve Z Müzik etiketiyle yayınlanan albümün yapımcısı Kalan Müzik’ten tanıdığımız Nilüfer Saltık.

Yine ilk albümdeki gibi tüm şarkıların söz ve müziklerini yazan Güney Marlen, “İstanbul Beyrut Paris”in de müzik prodüktörlüğünü üstlendi.

“İstanbul Beyrut Paris”, grubun ilk albümüne göre daha geniş bir enstrüman yelpazesine sahip olsa da yine ilk albümdeki gibi kimi zaman enerji dolu ve tempolu parçaların kimi zaman da efkârlı vakitlerin şarkılarını barındırıyor.

Albüm, doğu tarlasında bir batı tohumunun yeşermesine benziyor, tıpkı grup üyelerinin doğup büyüdüğü İstanbul şehri gibi.  Albümde davul, bas gitar, gitar ve keyboard gibi enstrümanlarla birlikte yine trompet, saksafon ve keman gibi enstrümanların kullanımı göze çarparken bahsi geçen melez ruhu hissettiren diğer unsur  ise ud, perdesiz gitar, elektro bağlama, erbane, def, darbuka ve tulum gibi enstrümanların da albümün enerjisinde kendisine yer bulması..

Solistlerden Eda Baba’nın eşsiz sesi sözleri seslendirirken 2 parçada solistlik yapan Güney Marlen de albüme erkek sesi olarak renk katıyor. Albüm sözel anlamda hayatı sorgulayan, sisteme göndermeler yapan ve aşktan ölüme, gurbetten çoşkuya, insana dair tüm duyguları dinleyiciyle paylaşıyor.

Geçmişlerinde ve günümüz yaşantısında birçok kültüre sahiplik yaparak çeşitli kimlikleri bir bütün olarak yaşatan üç şehrin ismini alan albüm, bu üç ismi sembolize ederek tüm dünya şehirlerinin kardeşliğine, birlikte yaşama azmine ve dünyayı daha güzel bir yer haline getirecek kültürel paylaşımlara gönderme yapıyor.

 

Yapım: Kalan Müzik-Z Müzik

Yapımcı: Nilüfer Saltık

Müzik Prodüktörü: Güney Marlen

Sözler & Müzikler: Güney Marlen

Eda Baba : vokal, back vocal

Güney Marlen : vokal, back vokal, gitarlar

Şansal Aktaş : bas gitar, back vokal (2)

Cihan Kahvecioğlu : davul

Volkan Coşar : trompet

Üner Demir  : keman (10) , back vokal (1)

Yağız Yelkencioğlu : alto saksafon (1, 2, 3)

Balkan Tüysüz : keman (8), ud (6, 8, 9)

Caner Gökdemir : klavyeler

Barış Cem Songur : perküsyonlar (1, 3, 5, 8)

İrfan Mert Öztürk : elektro bağlama (1, 3, 5)

Merih Aşkın : perdesiz gitar (2)

Aycan Yeter : tulum (4)

 

Kayıt Başlangıç Tarihi: 8 Nisan 2016

Kayıt / Mix : Özgür Özkan Mete (Ada Müzik Stüdyosu)

Teşekkürler: İhsan Apça (Ada Müzik Stüdyosu)

Mastering: Ozan Türkyılmaz (Kalan Müzik)

Fotoğraflar: Sarp Dökmeci

Grafik Tasarım: Negrican Birlik

 

www.eskibando.com

facebook.com/eskibandomusic

twitter.com/eski_bando

 

İstanbul Beyrut Paris

 1. İstanbul Beyrut Paris
 2. Sahte
 3. Bensiz Kalma Bana da İnanma
 4. Hayatımız Keyfi Değil
 5. Kamyon Arkası Yazısı
 6. Bilmiyorum
 7. Hükmen Mağlup
 8. Sen de Söyle (Rakı Version)
 9. Gidilmiş Filmler Şehirler
 10. Öyle Bir Dokundu ki Eli
 11. Ay Ben Ölüyorum

Barcode : 8696135220776

Comments are closed.