Haberler

Sudan Sebepler

Sudan Sebepler

Kalan

Ağustos 10th, 2016

0 Comments

Farklı farklı  müzikal geçmişleri  olan üç müzisyen, küçük bir Ege kasabasında karşılaştılar. Dost ortamlarında verdikleri küçük dinletilerin ardından, doğaçlama ağırlıklı çalışmalarını kaydetmeye karar verdiler.

Hilde, Belçika’da Türk ve Dünya Müziği yapan çeşitli gruplarla çalışıyor ve darbuka dersleri veriyor.

İlkin Deniz’i, Erkan Oğur ve Telvin’le  olan çalışmalarından tanıyoruz. İlkin Deniz, Bad Jazz Company grubunun kurucusu, bas gitarist. Amerika’da yaşıyor.

Engin Arslan, albümde lavta,cura ve yaylı tambur çalıyor. Bir çok grupla çalışmışlığı, sayısız albüm ve film müziğine imza atmışlığı vardır.

Albümde yer alan ezgiler, Su teması etrafında birleşiyor.  Grup, bizleri Fış Fış Kayıkçı’dan yola çıkarak, kendi bestelerine, oradan da halk türkülerine uzanan bir yolculuğa çıkarıyor.

İki de enstrümental eser var: Engin Arslan’ın bestesi Sudan Sebepler, ve Hilde’nin uyarlaması Boğaz’daki Sandal.

İsmail Altunsaray’ın konuk sanatçı olarak bir türküde yer aldığı albümde bir de Hilde’nin Hollandaca söylediği Druppel (Damla) isimli şarkı var.

Albümde “ SU” her haliyle,  dere, çay, deniz, yağmur, gözyaşı, balıkların yurdu olarak karşımıza çıkarken, memleket, özlem, keder, teselli, hatta korku duygularını akıtıyor. Bu sebeple, Trio, bu albümlerini, son zamanlarda

Comments are closed.