Haberler

Erdal Bayrakoğlu’nun beklenen 3. solo albümü A.Ş.K

Erdal Bayrakoğlu’nun beklenen 3. solo albümü A.Ş.K

Kalan

Mayıs 2nd, 2016

0 Comments

Karadeniz müziğinin en önemli temsilcilerinden biri olan ERDAL BAYRAKOĞLU’ nun beklenen 3. solo albümü A.Ş.K (AKUSTİK ŞARKILARLA KARADENİZ),  baharın ilk günlerinde KALAN Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluşuyor.

 

Özgün yorumu ve güçlü sesiyle Zifona (2004) ve Sesumi Duyacaksun (2013) adlı çalışmalara imza atan sanatçı, barışın, sevginin ve A.Ş.K’ ın hiç durmadan budandığı bu zor, amansız ve rotasız günlerde, Karadeniz’ in hırçın dalgalarından, insanlarının direnci ve inancından, karşılık gözetmeyen sevdaları, tarifi namümkün aşkları ve dostluklarından melodiler devşiren, acılarından umut damıtan lirik bir albüm sunuyor bu kez…

 

Sanatçı, daha önce bir çok güzel sesten dinlenen, bereketli kelamlarla dert anlatmayı misyon edinmişeserlerin yanı sıra ilk defa duyulacak ezgilerle de tanıştırıyor sevenlerini. 21 yıldır profesyonel anlamda müzikle uğraşan, güçlü yorumculuğunun yanı sıra söz yazarlığıyla da tanınan Erdal Bayrakoğlu’ na bu çalışmada yine usta isimler eşlik ediyor. Mehmet Cem TUNCER, İrfan SEYHAN, Aycan YETER, Ömer ARSLAN, Altuğ COŞKUN, Mahir KESGİN gibi enstrümanlarını yüreklerinin güzelliği ve tüm ustalıklarıyla icra eden müzisyenler ve İlknur YAKUPOĞLU, Deniz KÜÇÜKAKYÜZ, Ebral AYDIN, Mustafa ŞAFAK gibi besteci ve söz yazarları ile albümünü taçlandıran sanatçının bu albümündesadelikle yorumlanmış 10 eser yer alıyor. ‘Ben Denizde Bir Gemi’, ‘Ander Sevdaluk’, Oyalı Çember’, ‘Samistal Yaylası’, ‘Kaban Destanı’, ‘Zeynep’, ‘Son Liman’ gibi eserler Erdal Bayrakoğlu’ nun Karadeniz’ in dalgaları gibi güçlü sesinde yeniden hayat bulurken, kendi imzasını taşıyan  ‘Nefesim’, ‘Bekle’, ‘Hediye’ gibi yeni ezgiler beklenen albümde yerini buluyor.

 

KALAN Müzik markasıyla çıkacak olan A.Ş.K (AKUSTİK ŞARKILARLA KARADENİZ) 13 Mayıs’ ta bekleyenleriyle buluşacak. Sanatçının deyimiyle “ Ses benden A.Ş.K sizden olsun…”

Comments are closed.