Haberler

Şirin Pancaroğlu & Bora Uymaz ”Cafe Tango” Albümü Çıktı!

Şirin Pancaroğlu & Bora Uymaz ”Cafe Tango” Albümü Çıktı!

Kalan

Aralık 5th, 2014

0 Comments

GERÇEK BİR TANGO DENEYİMİ İÇİN…
Şirin Pancaroğlu ve Bora Uymaz, yeni albümleri “Cafe Tango”da yeni Türkçe tango besteleri ve eski tangolara yaptıkları düzenlemelerle bir geleneği yeniden canlandırıyorlar.
“Cafe Tango”

Dünyaca ünlü arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu, 2011’den beri yürütmekte olduğu sahne projesi Cafe Tango‘yu arşivlik bir albümle ölümsüzleştiriyor. Albümde kimi zaman oldukça şaşırtıcı, kimi zaman dinleyende alkışlama arzusu uyandıran, kimi zaman ise dinleyeni nostaljik bir yolculuğa çıkaran tangolar yer alıyor. Çoğunluğu Bora Uymaz’a ait yeni besteler ve sözlerle Şirin Pancaroğlu’na ait bestelerin yanında Astor Piazzolla’dan eserler ve Arjantin tangosunun klasiklerinden örnekler albümdeki repertuarı oluşturuyor. Güçlü, nostaljik sesi ve kendine özgü tango üslubuyla Bora Uymaz, Arjantinli efsane gitarist Ricardo Moyano, deneyimli bandoneoncu Carlos Gustavo Battistessa ve usta kontrbasçı Volkan Topakoğlu’nun müzikal üslupları unutulmayacak tadlar bırakıyor. Şirin Pancaroğlu’nun arpı tango ile buluşturan doyumsuz üslubu da bunlara eklenince ortaya muhteşem bir müzik ziyafeti çıkıyor.

Cafe Tango, Arjantin ve Türkiye’den harmanladığı eski ve yeni müziklerin düzenlemeleri ile Türkiye’de bir geleneği yeniden canlandırmayı hedefliyor. Uzun zamandır yeni tangoların bestelenmediği Türkiye’de, Bora Uymaz ve Şirin Pancaroğlu’nun özgün bir yaklaşımla yaptıkları besteleri Türk tangosuna yeni kapılar açıyor. Adeta bir konser havasında kaydedilen albüm aynı zamanda dinleyenlere eski taş plaklardan ve operetlerden küçük çağrışımlar da yapıyor.

Kalan Müzik’ten çıkan Cafe Tango albümü tüm müzik marketlerde…

Comments are closed.