Haberler

Alaturka Records 22 Kasım’da Zorlu Center PSM’de!

Alaturka Records 22 Kasım’da Zorlu Center PSM’de!

Kalan

Ekim 10th, 2014

0 Comments

Klasiklerden Modern Dönem Eserlerine, Halk Türkülerinden Kantolara…

2013 Itrî Klasik Türk Müziği Yılın Projesi Ödülü sahibi Alaturka Records, 2 CD’den oluşan ilk albümü ‘Girizgâh’ın lansman konserini Zorlu’da veriyor!

Alaturka Records, klasiklerden modern dönem eserlerine, Anadolu halk türkülerinden İstanbul şarkılarına, Bektaşi nefeslerinden dinî musiki örneklerine ve kantolara kadar, musiki kültürünü bir bütün olarak ele alıyor ve tür ayrımı gözetmeyişiyle, musikiye yaklaşımı açısından farklı bir konuma oturuyor. Alaturka Records sanatçıları, taş plak devriyle birlikte rafa kaldırarak unuttuğumuz ruha ve heyecana bürünerek büyük bir birikimi yeniden keşfedip tahlil ediyor. Sanatçılar, bu oluşum ile o dönemi, olması gereken şekliyle yeni baştan seslendirmek gibi zor bir yolculuğa çıkıyor.

Uğur Işık’ın önderliğinde, 3 ile 90 yaş aralığındaki sanatçılardan oluşan topluluk, elde ettikleri ‘yeniden keşfedilmiş ve yeni baştan ele alınmış’ devasa bir mirası, gelecek kuşaklara aktarmayı misyon ediniyor. ‘Taş plaklardaki anlayış devam etseydi bugün nasıl musiki yapmamız gerekirdi?’ sorusuna aradığı cevap, Alaturka Records’u Girizgâh albümüne ve Girizgâh konserine kadar taşıyor.

http://www.zorlucenterpsm.com/tr/alaturka-records

Comments are closed.