Haberler

Samet Kölemen ”Poyraz” Albümü Çıktı!

Samet Kölemen ”Poyraz” Albümü Çıktı!

Kalan

Temmuz 2nd, 2014

0 Comments

Samet KÖLEMEN, kendi besteleri ve halk müziği eserlerinden oluşan Poyraz adlı albümü ile siz müzikseverlere merhaba diyor. Elleri ve nefesleri ile notalara hayat veren değerli müzisyenler eşliğinde iki yıl süren hummalı bir çalışmanın ürünü olan bu albüm, sizlere sürprizlerle dolu işitsel bir seyahat vaat ediyor. 11 eserin toplandığı albümde Samet KÖLEMEN’in tadına doyum olmayan vokali ve kemençesinin yanı sıra, Şevval SAM nefes kesen sesi ve eşsiz düetiyle sizlere konuk oluyor.

Samet Kölemen
Samet Kölemen 1986 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon‘da tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na girdi. Yurtiçi ve yurtdışında dans ve müzik festivallerinde bulundu. 2008 yılında Rusya’da Kremlin Sarayı’nda düzenlenen konserde Kızıl Ordu orkestrası eşliğinde solo performans sergiledi. 2009 yılında Tekfen Filarmoni Orkestrası’nın düzenlemiş olduğu konsere konuk sanatçı olarak katıldı. 2010 yılında Polonya’da düzenlenen dans ve müzik festivalinde ortaya koyduğu performans neticesinde, etnik müzik dalında en iyi enstrüman ve en iyi solist ödülleri almaya hak kazandı.
2011 yılında kurulan Samet Kölemen Orkestrası Karadeniz ve Anadolu müziği icra etmektedir. Orkestranın kurulma amacı halk müziğine, halk müziği ve batı müziği enstrümanlarından faydalanarak yeni bir renk ve yorum getirmektir.

Comments are closed.