Haberler

Siavash Shahani ”Derya” Albümü Çıktı!

Siavash Shahani ”Derya” Albümü Çıktı!

Kalan

Haziran 4th, 2014

0 Comments

Siavash Shahani 1972 yılında İran’da doğdu. 7 yaşında müziğe başladı. Prof.Dr Majid Kiyani,  Dr Dariush Talayi, Üstat Mohammad Reza Lotfi, Dr Ali Bayani, Üstat Davud Azad, Üstat Mohammad Ali Haddadian’dan müzik öğrendi.

İran Müzik Departmanı (Music House) tarafından 1.sınıf müzisyen seçilen sanatçı, aynı zamanda İran Devlet Televizyonunda araştırmacı olarak 5 yıl çalıştı. İlk albümü olan Ghahro Ashti (Nefret ve Barış)’ ı 24 yaşında çıkarttı. Sanatçının şimdiye kadar 6 albüm çalışması bulunuyor.

Yaptığı müzik türünü, var olan müzik türleriyle çerçevelemediği, sadece içinde duyduğu sesleri notaya döktüğünü söyleyen sanatçı, teknik göstermekten kaçınıp daha çok duyguların  sade bir şekilde iletimine ve anlaşılmasına bir araç olarak kullanır müziği.

Bu duygu ortak payında birleştiği sanatçılar el verir, ses verir bu albüme.
Şiirler ve güfteler   Fikret Yılmaz Çavdar’dan .Kanunda Göksel Baktagir, Ney’de Eyyüp Hamiş, Akordion’da Muammer Ketencoğlu, Ud’da Dilek Shahani, Keman’da Ahmet Tirgil, Buzuki’de Orhan Osman, Kontrbass’da Ozan Musluoğlu, Viyolonsel’de İsmail Kaya, Perküsyon’da Tarık Aslan ve Levent Güneş,solist olarak Dilek Dilek Shahani..

Comments are closed.