Haberler

Bahar Göksu ”Rüzgar Uyumuş” Albümü Çıktı

Bahar Göksu ”Rüzgar Uyumuş” Albümü Çıktı

Kalan

Nisan 4th, 2014

0 Comments

Bahar Göksu

Ankara Devlet Konservatuvarı Arp bölümününe Sevin Berk’ in öğrencisi olarak girdi, Aynı okulun yüksek devresinden Kaysu Doğansoy’ un sınıfından mezun oldu. 1986 yılında Paris’ te yapılan Uluslar arası Louise Charpentier Arp konkurunda mansiyon kazandı. 1990’ da İtalya’ nın Siena kentinde Accademia Chigiana ‘ da Susanna Mildonian’ nın sınıfından diploma aldı. Aynı yıl Rus Filarmoni Orkestrasıyla, Shirley Verret ve Kristian Johannessen’in de oynadığı Cavalleria Rusticana operasında çaldı.

1992- 93 yıllarında New York’ ta Gloria Agostini ile arp çalışmalarını sürdüren sanatçı, aynı kentte konserler yaptı.

Türkiye’ deki tüm orkestralarla konçertolar seslendiren ve çok sayıda resital yapan Göksu, radyo ve tv konserlerinin yanı sıra, C.Pascal’ ın arp konçertosunun Türkiye’ deki ilk seslendirilişini gerçekleştirmiş, yurt içi ve yurt dışında birçok ünlü müzisyenle  festivallerde çalmıştır.

Sanatçının, 2000 yılında yurdumuzda piyasaya çıkan,  J.S.Bach’ ın yapıtlarından oluşan cd’ sinin  yapımcılığını Kalan Müzik üstlenmiştir.

Ankara Devlet Opera ve Balesinde uzun yıllar Arp grup şefliği yapan ve Hacettepe Devlet Konservatuvarında da 5 yıl süreyle Arp dersleri veren Bahar Göksu; halen, İstanbul  Devlet Senfoni Orkestrasında arp sanatçısı ve Cemal Reşit Rey Orkestrasında da Arp grup şefi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Comments are closed.